Tag: напитоци

Препораки

Избегнувајте ги овие напитоци за да имате фит тело

Ако сакате фит тело и мака мачите со килограмите, мора да кажете збогум на овие напитоци. Не пијте засладен леден чај чие што име кажува колку шеќер има. Не пијте ни газирано, спортски напитоци ако не тренирате, енергетски напитоци. Не пијте ни кафе, освен ако сами не го сварите дома […]

Препораки

Не го пијте ова ако сакате да слабеете – Ве прави надуени и создава болки

Ако сакате да ослабете или да не се дебелеете, многу е важна водата, а тоа е познато од многу одамна, но важни се и други напитоци. Доволно е едно кафе на ден, не повеќе, а освен вода треба да пиете и многу лимонада и чај. Така ќе бидете витки и […]

Препораки

Диетата нема да ви успее ако го пиете ова – пијалоци кои дебелеат

Ако сакате да слабеете и да ја доведете линијата во ред, никако не ги пијте овие напитоци. Откажете се од газирано, тие дебелеат и се штетни. Не пијте ни засладен леден чај, како ни спортски напитоци поради шеќерот. Откажете се и од енергетски пијалоци и кафе со млеко. Прочитај повеќе […]