Tag: напивка

Десерти

Напивка од банана која помага при слабеење

Сакате начин да ослабите, а посебно да ги истопите масните наслаги на стомакот? Решението лежи во бананите! Бананата изобилува со калиум кој помага при отстранување на вишокот вода од организмот, а една банана содржи дури 450 мг од овој елемент. Доколку сакате да ослабите можете да ја испробате оваа напивка: […]

Повеќе

Природна напивка против надуеност – потребни ви се само неколку состојки

Природна напивка против надуеност – потребни ви се само неколку состојки.   Повеќе на Готви.мк: За сите гурмани – Палачинки кватро салами Солени палачинки Палачинките на Леа Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои […]

Tips & Tricks

Природна напивка која ќе ви помогне да ослабнете

Оваа напивка во комбинација со редовна физичка активност и тоа како помага во топењето на масните наслаги. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од […]

Повеќе

Природна напивка која ќе ви помогне да го исчистите организмот и ќе ви ја даде потребната енергија

Природна напивка која ќе ви помогне да го исчистите организмот и ќе ви ја даде потребната енергија. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој […]

Повеќе

Совршена природна напивка протви замор

Совршена природна напивка протви замор. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За […]

Повеќе

Природна напивка за слабеење од 4 состојки

Мастите во телото, а посебно во пределот на стомакот се проблем за многу луѓе. Меѓутоа постои рецепт за одлична напивка кое ги елиминира мастите за само неколку дена. Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од […]

Повеќе

Напивка од мед и ѓумбир за силен имунитет

Напивка од мед и ѓумбир за силен имунитет. ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Видео, Повеќе

Природен рецепт за силен имунитет: Помага и при слабеење

Природен рецепт за силен имунитет: Помага и при слабеење. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: https://youtu.be/3mYvOrG95ZY Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: […]

Десерти

Кремаста напивка од ванила и млеко

Неодолива кремаста напивка од млеко и ванила… Уживајте! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос Пилешко […]

Повеќе

Исчистете го црниот дроб со оваа напивка

Исчистете го црниот дроб со оваа напивка. Со оваа напивка се елиминираат отровите во организмот и се врши целосна детоксикација. За овој рецепт за целосно чистење на црниот дроб, па и целиот организам, од големо значење е сувото грозје кое ќе го користите да биде органско. Зрната не треба да […]