Tag: нане.чај

Препораки

Најздравиот чај на светот – Совршен е по прејадувањето за празниците

Една од најздравите напивки на светот е чајот на нане. Помага за многу проблеми меѓу кои и со варење на храната, проблем со празнење, грчеви и болки. Супер е и за превенција на болести на дигестивниот систем. Служи и  против надуеност, за гасови и мачнини. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со […]