Tag: наденост

Препораки

За болки, надуеност и гасови – Овие чаеви помагаат за стомакот

Надуеноста на стомакот е голем и тежок проблем, а помагаат неколку чаеви. Пијте чај од нане, ѓумбир и невен. Помага и чајот од цимет, босилек и кардамом. Рузмаринот и камилицата се исто така корисни. Надуеноста е најчесто последица на задржувањето на гасовите со дебелото црево, а тоа предизвикува и болки. […]