Tag: награди

Препораки

Лидерот на македонското млекопроизводство Млекара АД Битола ги награди своите најдобри фармери

По повод Светскиот ден на млекото, 1 јуни, Млекара АД Битола го организираше првиот „Ден на фармери рекордери на Бимилк“ со цел да им оддаде почит и јавно признание на своите најуспешни кооперанти што забележале рекордни резултати по различни основи во текот на 2017 година. Во присуство на министерот за […]

Повеќе

Награди за Југоекспорт Стил – Саемските попусти продолжуваат во салоните за мебел

Етаблираниот бренд за мебел Југоекспорт Стил се закити со 2 високи признанија за време на 43от Саем за мебел кој се одржа минатата недела во Скопје. Југоекспорт Стил ја доби високата награда за трпезариската маса Bibiana на Miotto Design, како и признанието во категоријата „Мебел за трпезарии“, каде беше наградена масата Alina. […]

Забава

(ВИДЕО+ФОТО) Бијонсе главна на MTV VMA – Ги однесе речиси сите награди

Минатата ноќ беше дефинитивно ноќ на Бијонсе. Имено, познатата пејачка имаше дури 11 новинации на MTV VMA, а таа не можеше да си отиде дома со огромниот број на освоени награди. A photo posted by Beyoncé (@beyonce) on Aug 28, 2016 at 10:25pm PDT Во креација на Франческо Скоњамило, 34годишната пејачка […]