Tag: награда

Препораки

Извлечена првата добитничка на патување во забавен парк во Европа – Продолжува големата наградна игра на Пекабеско

Сања Соколовска од Миладиновци го освои патувањето во забавниот парк Lisberg во Шведска во рамките на големата наградна игра на Пекабеско – „Пекабета за цело семејство“. Вклучете се и вие во наградната игра. Ве чекаат уште 2 патувања за цело семејство во најпопуларните забавни паркови во Европа, 6 телефони Samsung […]

Повеќе, Препораки

Gotvi.mk – Сајт на годината во категоријата „Храна и здравје“ (Видео)

Во конкуренција со неколку десетици портали и блогови, Gotvi.mk е прогласен за победник во категоријата „Храна и здравје“ во рамките на манифестацијата „Сајт на годината 2017“ која ја организира во организација на дигиталната маркетинг агенција Media Solutions која е сопственик на платформата keepaneye.mk, а со поддршка на Министерството за култура […]

Главни јадења, Повеќе, Препораки

Галерија: Кулинарски афтерворк со Шеф Антонио Ѓорѓиевски

Минатата недела во средното угостителско училиште „ЛазарТанев“ во Скопје се одржа „Обука за ученици готвачи“. После обуката следуваше настанот „Кулинарски афтерворк“ во кој гостите имаа шанса да пробаат вкусна храна приготвена за време на обуката. На фотографиите можете да видите какви вкусни залчиња беа приготвени, како и дел од атмосферата […]

Деликатеси, Повеќе, Препораки

Биди креативен, испрати фотографија и натпреварувај се

Периодот на есенските и зимски слави, имендени и други прослави започнува. Трпезата изгледа многу повкусно и побогато кога на неа се сервирани ордеверите илу даските кои секој од нас ги украсува и реди на свој посебен начин 🙂 Покажи ја својата креативност до 08.11.2017 година и учествувај во натпреварот на […]

Повеќе

Пекабеско добитник на високо признание за корпоративна општествена одговорност

Најголемиот македонски производител на сувомесни производи и лидер во дистрибутивната дејност, Пекабеско е добитник на ЗЛАТНА МОНЕТА – бизнис награда за Корпоративна Општествена одговорност. Наградата ја доделија од Сојузот на стопански комори на Македонија од каде истакнаа дека компанија добитник на вакво високо признание за Корпоративна Општествена одговорност активно придонесува […]

Десерти

ВИДЕО рецепт: Шестгодишно дете направи сладолед – Facebook го награди со 2000 долари

Шестгодишниот Нихал Раџ од Индија, кој стекна огромна популарност на YouTube заради својот рецепт за сладолед, доби 2.000 долари за авторски права од Фејсбук. Детето познато под прекарот Кича, готви од својата четиригодишна возраст, а дарбата ја наследил од својата мајка, која е професионален пекар. Момчето има и сопствен блог, а […]