Tag: набабрн

Tips & Tricks

Оризот ќе набабри и ќе има супер вкус – Додадете го ова кога го варите

Кога варите ориз, ако сакате да биде побогата чинијата и да има арома, употребете мал трик. Се што ви треба е кога го варите оризот да ставите лажица лимонов сок. Се става лажица на литар вода. Вака зрната ќе бидат понабабрени и повкусни. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб […]