Tag: муфи

Tips & Tricks, Повеќе

Комарци и муви во домот? Со овие 2 намирници повеќе нема ни да припарат

Летниот период во домовите влегуваат голем број на муви и комарци. Наш читател ни испраќа рецепт кој се прави со само 2 намирници и гарантирано ги брка инсектите од вашиот дом или работни простории. Се што ви треба се лимон и каранфилче. Лимонот исечете го на четвртини и во секое […]