Tag: МТВ

Видео, Повеќе

Земјотрес додека најавуваше прилог во вестите на МТВ – Презентерката сепак остана смирена (ВИДЕО)

Вечерашниов земјотрес кој се случи во Скопје во 19:53 часот беше забележан во живо во централните вести на МТВ. Презентерката на вестите како и секој од нас не можеше да го скрие својот страв, но сепак остана прибрана и продолжи со водењето на централниот ТВ дневник. Еве го видеото: ВИДЕО: […]

Забава

(ВИДЕО+ФОТО) Бијонсе главна на MTV VMA – Ги однесе речиси сите награди

Минатата ноќ беше дефинитивно ноќ на Бијонсе. Имено, познатата пејачка имаше дури 11 новинации на MTV VMA, а таа не можеше да си отиде дома со огромниот број на освоени награди. A photo posted by Beyoncé (@beyonce) on Aug 28, 2016 at 10:25pm PDT Во креација на Франческо Скоњамило, 34годишната пејачка […]