Tag: мравки

Tips & Tricks

Не го поднесуваат овој зачин – Избркајте ги мравките од дома

Ако сакате да се решите од мравките кои први доаѓаат со топлото време, имаме домашен и корисен трик. Тие не поднесуваат мирис на цимет. Ставете цимет или стапчиња цимет по ќошевите дома или по терасата. Верувајте нема да видите мравка. Повеќе трикови на Gotvi.mk: Нема да видите молец дома Решете […]

Tips & Tricks

Спасете се од мравките на топлото време – Бегаат од една намирница која сите ја фрламе

Ако со летото и топлото време ви дојдоа и мравки дома, има начин како да се спасите. Ставете талог од кафе дома. Се става на местата каде излегуваат и тие бегаат од силниот мирис. Ова помага и за други инсекти. Повеќе трикови на Gotvi.mk:Нема да видите молец домаРешете се од […]

Tips & Tricks

Со топлото време дојдоа и мравките – Овие 4 намирници веднаш ги бркаат

Со топлото време доаѓаат и мравките, а постои начин како да ги избркате од дома. Тие не сакаат оцет, па може да го разредите со вода и да испрскате од местата каде излегуваат. Не сакаат ни цимет, па ставете го во ќошевите. Ги брка и лимонот и гризот. Повеќе трикови […]

Tips & Tricks

Мравките ќе ги снема со зачин од 3 денари – Само ставете го ова дома

Ако сакате да се решите од мравките кои први доаѓаат со топлото време, имаме домашен и корисен трик. Тие не поднесуваат мирис на цимет. Ставете цимет или стапчиња цимет по ќошевите дома или по терасата. Верувајте нема да видите мравка. Повеќе трикови на Gotvi.mk: Нема да видите молец домаРешете се […]

Tips & Tricks

Не поднесуваат само едно нешто – Ставете го на ќошињата дома и нема да видите мравка

Ако сакате да не видите мравка оваа пролет и лето, се што ви треба е трик од кујната. Тие не поднесуваат мирис на нане.Ставете нане по ќошевите дома или во двор и верувајте ќе ги избрка. Повеќе трикови на Gotvi.mk: Нема да видите молец дома Решете се од мравките со […]

Tips & Tricks

Нема да видите мравка дома – Решете го проблемот пред да започне

Кафето не е само за пиење, уживање и расонување, има и друга корисна намена во домот. Мирисот на кафето ги брка мравките од дома. Доволно е да ставите малку зрна кафе или пак талог н ќошевите и нема да видите мравка. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален […]

Tips & Tricks

Топ трик да ги избркате мравките од домот – ако пробавте се и беше залудно спасот е ова

Мравките во овој период од годината ги има во инвазија, влегуваат по домовите и секако создаваат голем проблем.Веќе претставивме неколку корисни трикови со оцет, цимет или нане од чиј мирис мравките бегаат, но ова е топ трик со кој веднаш ќе ги снема. Можеби звучи чудно но ви треба гриз. […]

Tips & Tricks

Нема да видите мравка во домот – ви треба намирница од 20 денари

Со сонцето, пролетта, а потоа и летото, освен убавината на природата кога се расцутува, се буди и разеленува, тука се и негативните страни, особено мравките кои се честа појава во домовите.Сепак, постои лесен начин да ги избркате од дома, и тоа со една намирница од кујната, која е многу евтина […]

Tips & Tricks

Измеша две евтини состојки – засекогаш се реши од мравките во домот

Ако и вие ова лето имате проблем со мравките кои се права знаезда во домот, тогаш ви нудиме многу евтино решение. Направете смеса од сода бикарбона и шеќер во прав, која мравките ја мразат и од неа бегаат како луди.Ова ќе ги убие не само мразвките, туку и комарците, бубашвабите, […]

Tips & Tricks

Измеша две евтини состојки – засекогаш се реши од мравките во домот

Ако и вие ова лето имате проблем со мравките кои се права знаезда во домот, тогаш ви нудиме многу евтино решение. Направете смеса од сода бикарбона и шеќер во прав, која мравките ја мразат и од неа бегаат како луди. Ова ќе ги убие не само мравките, туку и комарците, […]