Tag: моцарела

Салати

Салата од домати и моцарела на италијански начин

Вкусна и освежувачка италијанска салата со моцарела… Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Главни јадења

Фантастичен рецепт за ќофтиња со моцарела

Фантастичен рецепт за ќофтиња со моцарела. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Видео, Главни јадења

Запечени домати со моцарела и јајца – вкусен и здрав оброк

Овој оброк има малку калории, а полн е со витамини и неопходни нутриенти за почеток на денот. Лесно и брзо се спрема, а вкусот ќе ве воодушеви. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири […]

Видео, Главни јадења

Италијански деликатес на вашата маса: Домашно моцарела сирење спремно за половина час

Доколку сте љубители на свежо моцарела сирење, уште повеќе ќе го засакате кога ќе научите како да го направите сами. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Салати

Брза и вкусна моцарела салата

Направете вкусна салата од моцарела и шери домати. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Предјадења

Се топат: Кифлички полни моцарела

Направете кифлички со моцарела. Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот […]

Meat, Главни јадења

Пилешко со моцарела на италијански начин

Направете пилешко на италијански начин. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук  

Предјадења

Кифлички-топчиња со моцарела

Направете супер вкусни кифлички со моцарела. Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената даска за мацкање на Влатко Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Брзо мезе за ненајавени гости Највкусни интегрални грисини Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус  

Предјадења

Погачи со моцарела – Подобри од пастрмајлии и пита

Направете вкусни домашни погачи со јајца и сирење. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб      

Главни јадења

Модар патлиџан со моцарела

Вкусно јадење од моцарела и модар патлиџан. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо