Tag: мортадела

Главни јадења

Домашен намаз од мортадела: Сите ќе ви бараат рецепт

Намаз со мортадела, одлично оди со врел сомун. Добар апетит! Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко […]

Салати

Салата со мортадела и варени јајца – Идеална за да не фрлате храна по Велигден

Салата готова за 25 минути која навистина е совршена, лесна и брза.Ова е рецептот:       Повеќе Готви.мк рецепти: Брза крем салата со јогурт Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти […]

Деликатеси

Деликатесни поховани бомбици од мортадела

Мали, брзо, вкусни и лесни солени бомбици од мортадела. Вкусот им е совршен. Ова е подготовката со потребните намирници: Добар апетит! Повеќе вести на Gotvi.mk: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог […]

Деликатеси

СОЛЕН СПЕЦИЈАЛИТЕТ: Мортадела бомбици

Ако сакате вкусно мезе, ви нудиме мортадела бомбици кои имаат фантастичен вкус, а ќе ви послужат за секоја пригода, особено за гости. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат […]