Tag: море

Tips & Tricks

Изгорениците од сонце се многу болни – наместо кисело млеко ставете го ова болката ќе ја снема

Летото е период кога сите уживаме на одмор, на плажа и сонце, но има и бројни непријатности кои можат да дојдат со него. Изгорениците од сонце поради невнимание се навистина болни и лоши, но има решение и тоа се крие дома, наместо во скапи препарати. Изрендајте краставица, па исцедете го […]

Повеќе

Најдобрите цени на море и годинава се во Албанија – Еве ги

Поевтини цени од некои туристички места во Македонија, а дефинитивно од другите земји во кои одиме на одмор на море. Еве ги цените кои ни ги праќа Марина која летово била на одмор во Валона: Сместување                     1200 денари Лежалки+чадор      […]

Повеќе

Пијалаци од 1 Евро, лежалки до 10 Евра – Еве дел од цените во Црна Гора

Вики Ристовска, читателка на Готви.мк ни испраќа цени од Сутоморе, Црна Гора, каде летувала минатиот месец. Еве дел од цените: Сместување                     10-50 Евра Лежалки+чадор                7-10 Евра Печено пиле + салата     5 Евра […]

Повеќе

Бесплатни лежалки, кафе 2, пиво 3,5 Евра – Еве ги цените на плажа на Тасос

Читатели на Готви.мк кои летуваат во Грција ни испраќаат дел од тамошните цени, конкретно на плажата Глифонери, оддалечена околу 10 минути со кола од главниот град на островот Тасос, Лименас: Влез на плажата (паркинг и лежалка)  Бесплатно Еспресо или Капучино                      […]

Повеќе

Нескафе и еспресо и до 4 Евра, гиро од 2,5 Евра – Еве ги цените во Грција

Читатели на Gotvi.mk и денес ни испраќаат цени на туристичките мести во соседна Грција. Еве дел од нив: Вода 0,5л                   0,5 – 1 Евро Еспресо                     2 – 4 Евра Нескафе фрапе      […]

Повеќе, Ресторани

2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во Грција

Читатели на Готви.мк кои летуваа на грчкиот остров Крф ни испраќаат дел од тамошните цени, конкретно на плажа на Агиос Георгиос: Еспресо                                            2 Евра Капучино          […]

Tips & Tricks, Повеќе

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените

Сезоната на летни одмори е во полн ек. И годинава според истражувањата на домашните туристички агенции, најбарана дестинација за оние кои ќе летуваат на море е Грција. Читатели на Готви.мк кои во моментов летуваат на грчкиот остров Крф ни испраќаат дел од тамошните цени: 2 лежалки и чадор     […]

Повеќе

Продолжен викенд – Еве ги морските температури на омилените туристички места

Претстојниот викенд дел од граѓаните можеби ќе се решат да го поминат на некое од на поблиските или пооддалечените туристички места. Готви.мк ви открива какви се очекува да бидат температурите на Егејското, Јадранското, Јонското и Црното море. Јадранско море: Албанија 20 – 22 °C Босна и Херцеговина 20 – 22 […]

Деликатеси

Морето на чинија: Рецепт за сите сетила

Ако сакате супер вкусно јадење за да оставите впечаток и романтика, ви нудиме супер деликатес од морето. Повеќе на Готви.мк: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете […]

Забава, Повеќе

ФОТО: 30 и 50 Евра за лежалки на ден е евтино – Погледнете ги овие цени во Црна Гора

Читател на Gotvi.mk, Дејан Трајанов ни ја испраќа оваа фотографија направена во Свети Стефан, Црна Гора. На неа можат да се видат лежалки покрај море, но и нивната цена која изнесува неверојатни 80 евра. После ова, лежалките од 30 евра во Парга и оние од 50 евра на друга плажа […]