Tag: момчиња

Забава

Девет момчиња се степаа за тазе бурек

Девет млади лица во Бања Лука ноќеска направиле вистински хаос, тепајќи се за бурек. Верувале или не, тепачката настанала помеѓу две групи момчиња кои чекале ред пред пекраницатаво Бања Лука, а направиле таква драма што полицијата морала да интервенира, пренесоа српските медиуми. Учесниците во тепачката биле повикани на информативен разговор. Неколку момчиња […]