Tag: модар домат

Видео, Главни јадења

ХИТ РЕЦЕПТ: Исече модар патлиџан и го нареди во тава – ќе го правите секој ден

Повкусно нешто ви гарантираме дека не сте пробале во животот.Зеде модар патлиџан, го испохува, па го стави да се пече како лазања. Доби нешто совршено. Повеќе на Готви.мк: Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини ВИДЕО: Шпагети aлполи Италијанско предјадење […]

Pastes

Тестенини со модар патлиџан – нов вкус од италијанската кујна

Направете совршени тестенини со модар патлиџан, кои ќе рашират неверојатна миризба во домот.За сите љубители на италијанската кујна. Повеќе вести на Готви.мк: Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој […]

Салати

Како да сте во кафеана: Салата со модар домат

Вкусна посна салата со модар домат за вашата трпеза. Ќе имате чувство дека сте во кафеана. Вкусот е одличен. Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт […]

Главни јадења, Посно и веге, Предјадења

Сезона на модри патлиџани – Рецепт кој често ќе го правите

Леа повторно изненадува, и тоа се подразбира дека во позитивна смисла 🙂 Таа ни испраќа рецепт за полнети модри патлиџани кој ќе ве остави без здив. А, и сите на трпезата, па затоа летово овој специјалитет често ќе го готвите. На здравје! Поврзани вести на Gotvi.mk: Полнети печурки по најдобар […]

Деликатеси

Многу состојки, малку труд: Модар домат во пикантен сос

Направете специјалитет во кујната. Модар домат со сос е на денешното Готви.мк мени: Поврзани вести на Gotvi.mk: Полнети печурки по најдобар рецепт Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Динстано телешко со печурки Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и […]

Главни јадења

Полнети модри домати – сочен и здрав специјалитет

Направете здрав и необичен ручек кој ќе ви ги разбуди сите сетила. Модрите домати се добри кога се јадат во салати или мусака, но можете да ги искористите и за ручек кој ќе биде готов за неколку минути. Поврзани вести на Gotvi.mk Полнети печурки по најдобар рецепт Топ 10 највкусни […]

Главни јадења

Рецепт за вкусна мусака без месо – прсти да излижеш

Поголемиот дел од нас сме навикнати на вкусот на традиционалната мусака со мелено месо и уживаме во него, но овој пат ви нудиме еден малку поинаков рецепт. Мусаката полна со зеленчук е и вкусна и здрава. Еве како да ја приготвите: Оваа мусака ќе стане вашето омилено јадење 🙂 Прочитај […]