Tag: млеко

Препораки

Шминка нема да ви биде потребна, акните ќе исчезнат: Исфрлете ја оваа намирница

Доколку имате проблем со акни или дамки на кожата, тогаш треба малку да намалите со млекото и млечните производи. Еве зошто е тоа така…Доколку не консумирате многу млеко може да се откажете и од шминката, бидејќи според истражувањата млекото стимулира акни и дамки со своите хормони за раст. Тоа има […]

Uncategorized

Куркума и млеко – здрава комбинација и екстра вкус

Куркумата е позната по лековитите својства, а во комбинација со други хранливи состојки е уште поздрава и повкусна.Направете млеко со куркума кое е идеално за вашето здравје. Поврзани вести на Gotvi.mk: Внесете здравје во домот: Куркумата е лек за 100 болести Телешка супа од Куркума и брокула Видео: Како да […]

Tips & Tricks, Видео, Десерти

Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки

Следуваат жешки денови. Најдобриот начин да се разладите е сладоледот кој најчесто избегнуваме да го јадеме често поради големиот број на калории и шеќери. Но, кога ќе го изгледате ова видео, ќе научите како да направите брз и природен сладолед со само 3 состојки: 3 банани, лажица мед и малку […]

Tips & Tricks, Видео, Посно и веге

ВИДЕО: Како да направите млеко од бадеми

Ова е многу едноставен рецепт, а резултатот е превкусно и природно млеко. Потребни ви се бадеми, вода, блендер и цедилка, а по вкус и екстракт од ванила и цимет. Погледнете ги деталите во видеото: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]