Tag: млака вода

Повеќе

Ослабнал 18 кг со банани, но и уште една важна намирница

Јапонецот по име Хитоши напишал книга на тема „како изгубив 18 кг благодарение на бананите“. Доколку сакате да ја испробате оваа диета, најважно е бананите да ги консумирате со млака вода. Таа комбинација го забрзува метаболизмот. За доручек треба да изедете две банани и да испиете чаша млака вода, повеќе […]