Tag: мисрис

Главни јадења, Предјадења

Селска кајгана

Оваа кајгана е многу богата и плени со мирисот на свежа пиперка и боите на пролетта. За да ја приготвите според рецепт на Леа потребни ви се следните состојки: селски јајца, свеж домат или шери домати, свежа пиперка, сирење и по избор младо кромитче и магдонос. Изматете ги со маталка […]