Tag: мисиркино

Главни јадења

Пикантно мисиркино месо со зеленчук и печурки

Мисиркиното месо веќе никогаш нема да биде суво, ако го подготвите со многу зеленчук. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок […]

Главни јадења

Брз ручек без готвење: Тортиљи со мисиркино месо, пченка и сушен домат

Овој едноставен рецепт е совршен во секој момент, било да станува збор за брза вечера, оброк за илзет или едноставно не ви се готви. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт […]

Главни јадења

Семеен ручек: Рецепт за најдобриот селски лонец

Ова јадење ќе го воодушеви целото семејство – од најмлади до најстари! Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и […]

Главни јадења

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака со карфиол и мисиркино месо и свежа салата – препорака за вашиот денешниот ручек од страна на Елена Трајковска Раткова, советник за исхрана во Wellness 24 Club. Повеќе рецепти на Елена прочитајте тука Секогаш половина од садот за јадење наполнете го со свежа салата по избор. Елена избра свежа […]