Tag: мисиркино месо

Главни јадења, Предјадења

Кремаста супа со зеленчук и мисиркино месо

Вкусна крем супа со зеленчук и мисиркино месо. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не можете да им одолеете Џиновска блага палачинка

Главни јадења

Мисиркино месо со кикирики за ручек

Вкусен ручек од мисиркино месо и кикирики. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт […]

Главни јадења, Препораки

Видео рецепт: Мисиркини гради во сос од печурки

Вкусен рецепт од кујната на Подравка – Мисиркини гради во сос од печурки. Еве како да ги подготвите: Добар апетит! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk од кујната на Подравка: Видео рецепт: Тестенини болоњезе од рерна Пилешко во сос од сирење (Видео)

Главни јадења

Месни топчиња на ражнич со неодолив сос

Послужете ги со неодолив сос од бело вино… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Главни јадења

Мисиркино месо со ориз и зеленчук

Подгответе вкусен ручек од мисиркино месо со ориз и зеленчук. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Главни јадења

Мисиркино месо со сос од костени

Вкусно мисиркино месо во неодолив сос од костени… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Главни јадења

Помалку маснотии, уште подобар вкус: Ќофтиња од мисиркино месо

Вкусни, брзи, фантастични… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Главни јадења

Мисиркини шницли полнети со сирење и млад кромид

Ви донесуваме рецепт за неодолив оброк – мисиркини шницли со сирење и кромид. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири […]

Главни јадења

Мисиркини шницли во сос од магдонос

Кремастиот сос од магдонос на мисиркиното месо му дава посебна сочност. Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени […]