Tag: миризба

Tips & Tricks

Рецепт: Вашата куќа ќе мириса убаво без хемикалии

Зошто да трошите пари на скапи освежувачи со хемикалии, кога можете да направите домашен спреј кој е исклучително ефикасен во неутрализирањето непријатни миризби и целосно е безбеден и природен. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. […]

Tips & Tricks

Со овој трик отстранете ги непријатните мириси од вашиот дом и од автомобилот

Ја собира влагата, ги отстранува непријатните мириси и освежува… Постои едноставно и евтино решение за неутрализирање на непријатните мириси! Доколку во вашиот автомобил или во домот чувствувате непријатни мириси од застоена храна, влага или некој друг фактор, од нив ќе се решите со обични вреќички чај. Докажано, сувите вреќички чај […]

Tips & Tricks

Решете се од непријатните мириси во кујната, еве и како

Еве неколку трикови како да се решите од непријатните мириси во кујната… 1. Во кујната се задржал мирис од синоќешната вечера Во сад со врела вода ставете малку кора од портокал и цимет па оставете да врие неколку минути. Исклучете ја ринглата и оставете го садот на шпорет цел ден […]

Tips & Tricks

Лошата миризба од кујната ќе исчезне – овој евтин трик е крај на маката

Ако сакате вашата кујна да мириса убаво, се што ви треба е евтин и брз трик. Во едно тенџере ставете вода која треба да зоврие, а внатре ставете тркалца од голем лимон и магдонос. Вашиот дом со варењето кое треба да трае околу 40 минути ќе замириса на свежо. Нема […]

Tips & Tricks

3 природни начини како да ја отстраните непријатната миризба од кујната!

Послушајте ги нашите совети и нека вашата кујна сјае со свежина… 1. Во кујната се задржала миризба од синоќешната вечера Во сад со врела вода ставете малку кора од портокал и цимет па оставете да врие неколку минту. Исклучете го огнот и оставете го садот на шпорет цел ден, за […]

Tips & Tricks

Имате проблем со лош мирис од мијалникот – ова е решението!

Ако имате непријател и лош мирис од мијалникот во кујна, решението се крие токму во неа.Се што треба да направите е да помешате ½ шолји лимонов сок и ½ шолји сода бикарбона и тоа да го загреете на шпорет. Ставете ја зовриената смеса во одводот и по 10 минути ставете […]

Tips & Tricks

Исчистете го мирисот на дим од цигари од вашиот дом

Со само една намирница од кујната може да го освежите воздухот во вашиот дом и да ги апсорбирате лошите мириси од цигарите.Ви треба само чај и малку алкохол, а постапката е мошне едноставна. Во шолја со чај ставете малку алкохол и две коцки шеќер, и ставете ја чашата на место […]

Предјадења

Семејството ќе дотрча по опојната миризба: Пирошки со сирење

Крцкави, меки и вкусни пирошки со кои ќе го разбудите семејството. Верувајте, ќе дотрчаат кога ќе го почувствуваат прекрасниот мирис 🙂 Повеќе рецепти на Готви.мк Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и […]

Tips & Tricks, Повеќе

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Неодамна објавивме на Gotvi.mk едноставен лек кој чини само 5 денари и со кој ќе се изборите против непријатната миризба на патиките, кондурите, балетанките… Детали прочитајте ТУКА Дел од читателите велат дека е доволно редовно да се мијат нозете, дел да се купуваат поскапи обувки, а дел, пак, велат дека […]