Tag: минута помалку

Pastes, Tips & Tricks

„Минута помалку” – Најважното правило за тестенини

Постои еден корисен трик кој треба да го знаете околу готвењето на тестенини. Секогаш варете ги минута помалку од напишаното, бидејќи ќе се сварат и од сосот над нив. Тие ќе омекнат од сосот, па не ризикувајте да ги преварите. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени […]