Tag: мини

Предјадења

Мини погачи – Разбудете го семејството со чинија полна љубов

Направете вкусни и брзи мини кифлички за појадок или мезе. Еве кои состојки ви се потробни и како да ги приготвите: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми Кралски појадок со кој ќе слабеете Појадок […]

Предјадења

Се подготвуваат 2 минути – мини проја со фета

Направете вкусни проички со фета сирење.   Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете […]

Видео, Предјадења

Мини погачи со маслинки

Направете вкусни мини погачи со маслинки од кои домот ќе замириса. Ова е се што ви треба и начинот на кој се подготвува ова вкусно предјадење, појадок или мезе. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + […]

Видео, Предјадења

Денот по утрото се познава: Мини погачи со сирење

По утрото денот се познава, па така ако сакате вкусен старт на денот, кој ќе ве држи сите, ви нудиме едноставен рецепт за брзо кифлички со сирење кои се прават многу лесно, со многу малку намирници и многу брзо.Се е покажано во следното видео. Овие перничиња со сирење се фантазија. […]

Видео, Главни јадења

Мини погачи со чварки

Вкусно тесто, ќе рашири неверојатна арома, а како и секој Балканец ако сакате чварки, ова е совршено за вас.Направете мини пити со најдобар вкус. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои […]

Видео, Главни јадења

Мини пити готови за миг – видео рецепт кој го освои светот

Ви требаат тесто, мелено месо, јајца, лебни трошки и зачини, за да направите супер питички.Ова е рецептот и начинот на подготовка: Повеќе на Готви.мк: Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Домашен рецепт со кој повеќе нема ни да помислите на цвекло од тегла Релаксирајте се: Чај кој ги опушта […]

Видео, Деликатеси

ВКУСНО: Мини пити за кои не треба да месите тесто – превкусно

 Пресече лебчиња, ги наполни со сланина, па стави смеса од јајца и спанаќ. Ова се неверојатни мини питички.   Ham and cheese bread bowls! 📷:@tipbuzzfood ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Follow 👉 @restauranteating  Follow 👉 @restauranteating ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ 💡 Like 10 Posts & Follow 💡 Double Tap If You’d Eat This 💡 Turn On Post […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Исече тесто на мини коцки – доби нешто неверојатно

Исече тесто на мали коцки, стави еден куп овошје, па стави шеќер и ванилин шеќер и сето тоа го стави да се пече во рерна.Ова е врвен деликатес, поглднете ја подготовката:     Credit 📷: @bientasty 😻 ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Follow 👉 @FOODY.DELIGHTS  Follow 👉 @FOODY.DELIGHTS ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ 💡 Like 10 Posts & […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Од мини питички направи пита во форма на цвет – вкусот бесценет!

Направи пита во форма на цвет полна со месо од кое ќе си ги излижете прстите. Ви требаат тесто, мелено месо, малку кромид, зачини, кашкавал и добивате супер вкус со одличен изглед. Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко […]

Видео, Десерти

Секој залак е уживање: Мини питички со јаболка

Направете мали питички со јаболка со неодолива арома и неодолив вкус. Ќе уживате во секој залак.Подготовката и состојките се прикажани во видеото. Изгледа превкусно, зарем не? Повеќе на Готви.мк: Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Мусака со печурки Мусака со карфиол и мисиркино […]