Tag: милка

Видео, Десерти

Милка коцки: Апсолутно неодолив колач

Сочен, мек, кремаст… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која […]

Видео, Десерти

Милка торта: Неодолив кремаст десерт

Неодолив кремаст десерт кој не се пече. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Десерти

Милка коцки: Колач кој ќе ве освои

Фантастични Милка коцки. Колач кој ќе го правите често! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за […]

Видео, Десерти

Плазма торта со Милка чоколадо – совршен десерт

Неодолива плазма торта – брза и едноставна подготовка: Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите […]

Видео, Десерти

Спремна за 30 минути: Милка торта

Кремаст десерт кој не се пече. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Десерти

Милка принцези – најубавите принцес крофни

Направете милка принцези – крофни на кои им нема замена.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не […]

Десерти

Царица на тортите: Милка торта полна чоколадо

Направете Милка торта за сите сетила. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја […]

Видео, Десерти

КРАЛИЦА НА ДЕСЕРТИТЕ: Направете домашна Милка торта (ВИДЕО)

Миксот од чоколадни и кремасти вкусови ќе направи да ја засакате тортата на првиот залак. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕОТО во прилог: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење […]

Видео, Десерти

Милка чоколадна торта  

 Направете најубава Милка чоколадна торта. Кога самите чоколади се вкусни и хит, може да замислите каква торта е ова.Има одличен изглед и вкус. Ова е се што ви треба:   Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: […]

Повеќе

За сите љубители на чоколадо – оглас за работа од соништата

Компанијата, која е застапник за  бонбони и чоколади, и омилената Милка чоколадо, објави оглас за работа која воодушеви многумина.Имено се работи за работно место дегустатор, кој ќе ги пробува чоколадите и ќе го кажува своето искрено мислење за тоа што ми се допага а што не му се допаѓа кај […]