Tag: милиброд

Предјадења

Милиброд гевречиња – Ќе замириса цела куќа

Направете милиброд гевречиња. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт  

Десерти

Милиброд по едноставен, а многу вкусен рецепт

Милибродот направен по овој рецепт буквално се топи во уста. Многу вкусно и едноставно, а финалниот резултат е среќа и задоволство на лицата на оние кои ќе пробаат макар и половина парче 🙂 На здравје! Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Милиброд од интегрално брашно Куглоф колач Бомбици од пченица Џиновска блага […]