Tag: миланезе

Главни јадења

Рижото „Миланезе” – деликатес од едноставни остојки

Направете вкусно рижото за сите сетила.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз