Tag: микро

Главни јадења

Еве како да направите омлет во микробранова

Брз и вкусен омлет од микробранова. Добар апетит! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот Похован […]

Десерти

За ненадејни гости: Чоколаден колач од микро

Направете брз чоколаден колач во чаша. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од […]

Tips & Tricks

Стерилизирајте тегли за зимница во микро – Се е готово за буквално 5 минути

Септември мириса на ајвар, лутеница, малиџано, џем…Освен што се важни намирниците и подготовката, важни се и теглите. Стерилизирајте брзо и лесно тегли во микро. Околу 50 милилитри вода се ставаат во теглата која е претходно добро измиена и проверена да не е напукната некаде. Се загрева микрото на најсилно, па […]

Десерти

Чоколаден колач во микро – Готов е за 5 минути

Брз чоколаден колач од микро.   Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк:Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите домаСупер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус […]

Uncategorized

Мирисите од микро ќе ги снема – Лесен трик да исчистите

Микро печките се брзи и ефикасни особено корисни за денешното темпо на живот, но проблем е што брзо впиваат мириси и се валкаат. Земете бела шолја оцет и ставете ја во микро и вклучете го микрото да изврти убаво. Вака ќе се апсорбираат сите мириси. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:Трилече – неверојатно вкусен […]

Tips & Tricks

Вака ќе исцедите повеќе сок од лимонот – Ви требаат 15 секунди

Ако сакате да добиете повеќе сок од лимон или лимета, има еден трик. Ставете го кратко во микро, околу 15 секунди и така кога ќе го извадите ќе истече повеќе сок наместо да остане во кората.   Повеќе вести на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт […]

Десерти

Ставате се во блендер – Десерт за прсти да излижете

Направете вкусен и лесен колач во вашиот дом.     Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]

Главни јадења

Вкусен деликатес од микро – Ручек без мака

Направете вкусен и брз ручек во вашиот дом.     Повеќе вести на Готви.мк:Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбициПохован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Десерти

Брз колач од микро – Готов за 5 минути, полн лешници

Направете брз колач за сите сетила. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

Tips & Tricks

Стомакот ќе се подуе и ќе ве боли – Не ја правете оваа грешка со пилешкото месо

Пилешкото месо често знаеме да го одмрзнеме или подгрееме во микро, но тоа не е добра идеја. Имено, протеините кога се загреваат го менуваат составот, па може да дојде до проблеми и болки во стомакот. Затоа, не ја правете оваа грешка. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Сакате совршено пржени јајца? ВИДЕО: Дали […]