Tag: микробранова

Tips & Tricks

Совети за брзо и лесно чистење на микробранова рерна

Чистењето на микробранова печка може да биде напорно и да претстваува вистински зафат. Еве неколку совети за брзо и лесно чистење на микробранова рерна: Во микробрановата рерна ставете чинија наполнета до половина со вода, додајте лажица оцет и вклучете ја рерната на 5 минути или пократко. Кога на ѕидовите на […]

Десерти

Колач од микробранова

Сочен колач со путер од кикирики и чоколадо. Уживајте! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт […]

Tips & Tricks

Совети за чистење микробранова печка

Чистењето на микробранова печка може да биде напорно и да претстваува вистински потфат.Еве неколку совети за брзо и лесно чистење на микробранова рерна: Во микробрановата рерна ставете чинија наполнета до половина со вода, додајте лажица оцет и вклучете ја рерната на 5 минути или пократко. Кога на ѕидовите на рерната […]

Главни јадења

Јајца во микробранова за доручек

Вкусен рецепт кој ќе го обожавате. Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни посни […]

Десерти

Нема поедноставен десерт: Сочен колач готов за 2 минути

Ви донесуваме брз рецепт за сочен колач со чоколадо и путер од кикирики кој е наменет за едно лице. Уживајте! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни […]

Видео, Главни јадења

Еве како да испечете компир во микробранова

Покрај подгревање на јадењата и подготовка на пуканки, микробрановата печка може да ви послужи и за подготовка на вкусен печен компир.Компирот добро измијте го, избоцкајте го со вилушка, а потоа ставете во микробранова. Вклучете ја микробрановата на 5 минути, а потоа свртете го компирот со помош на салфета. Компирот вратете […]

Tips & Tricks

Зеленчук од микробранова: Најбрз начин за подготовка на вкусно јадење

Пробајте го овој начин за подготовка на зеленчук. Постои исклучително едноставен и брз начин за подготовка на зеленчук. Тоа можете да го направите во микробранова. Предноста на овој зеленчук е во тоа што брзо се спрема. Прво исчистете го зеленчукот, на пример цвекло. Ставете во пластична кеса (наменета за пакување […]

Tips & Tricks

Можат да бидат опасни по здравјето: Овие намирници не ги ставајте во микробранова

Микробрановата печка е навистина сјаен изум, но некои намирници не смеете да ги подгревате во микробранова.Со ставањето на некои од овие намирници во микробранова ризикуваме од настанување на бактерии кои можат да предизвикаат труење. Компир Ако варениот компир некое време стои на собна температура, лесно можат да се развијат бактерии. […]

Tips & Tricks, Видео

Пет одлични ТРИКОВИ за користење на микробрановата печка! (ВИДЕО)

Микробрановите печки се исклучително корисни, и тоа не само за храна. Ако мислевте дека знаете се за начините на употреба, погледнете го видеото. Сигурно ќе откриете нови интересни начини и идеи: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади […]

Десерти

Од ова чоколадно уживање ве делат само 5 минути!

Знаете ли дека во микробранова можете да испечете колач за само 5 минути? Освен што е неверојатно вкусен, многу брзо и едноставно се подготвува! Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја […]