Tag: меурчиња

Предјадења

Повкусни од палачинки – тесто со меурчиња

Направете еден посебен појадок на вашето мени. Нешто повкусно и од палачинки. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб

Десерти

Палачинки на арапски начин – Полни со меурчиња, не сте јаделе нешто вакво

Направете палачинки со многу меурчиња познати како Арапски палачинки. Ова е рецептот: Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Палачинки на дански начин Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за […]

Видео, Повеќе

ЧАЈ СО МЕУРЧИЊА: Разбудете го детето во себе

Направете вкусен и здрав чај со меурчиња, со кој ќе го разбудите детето во себе.Вкусно, здраво и лесно за подготовка. Се што треба да направите е да го погледнете видеото.   Повеќе вести на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а […]