Tag: метеролози

Забава

По тешките денови: Конечно метеролозите со добри вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер, кој кон крајот на денот ќе ја намалува брзината.Утринската температура ќе се движи од 10 до 17, а денвната од 21 до 28 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7. Во Скопје ќе […]