Tag: метаболизам

Повеќе

Забрзете го метаболизмот: Комбинација која помага при слабеење

Комбинација од мед и цимет која го забрзува метаболизмот и помага при губење вишок килограми. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт […]

Препораки

Ќе немате целулит, ќе топите килограми и ќе имате енергија – наутро испијте го прво ова

Сите знаеме колку водата се препорачува да се пие во големи количини, а ако верувате, ако сите пијалоци ги замените со неа, ќе имате многу добробити за телото. Крис Бејли, познат блогер и истражувач со истражувањеод еден месец открива што се случува ако пиете само вода. Ќе бидете послаби, ќе […]

Препораки

Овој зачин двојно го забрзува метаболизмот – Топи сало и ве прави здрави како дрен

Научниците утврдија дека циметот е посебен дар од Бога кој треба почесто да го употребуваме.  Циметот го поттикнува метаболизмот, помага да топиме килограми и да бидеме многу поздрави. Научници од Универзитетот во Мичиген установиле дека циметот има состојки кои помагаат телото да слабее, да се топат маснотиите особено на критичните […]

Повеќе

Малку јадете а се дебелеете? Тоа може да укажува на здравствен проблем, направете го ова

Овие симптоми можат да ви укажат дека метаболизмот не ви функционира добро, особено ако ве мачат подолг период. Ако сте хронично уморни, подолг период, тоа е аларм за слаб и спор метаболизам, бидејќи храната телото не може брзо да ја претвори во енергија. Ако кожата и косата ви станаа суви […]

Tips & Tricks, Видео

Топи килограми и го забрзува метаболизмот – 100% ефикасно

Овој напиток не само што ќе ви помогне да ослабете на критичните зони и да топите килограми, туку и ќе ви го забрза метаболизмот. Ова е тајната: Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како […]

Tips & Tricks, Повеќе

Наместо да слабеете се дебелеете? Прочитајте што е причината

Ако планирате да почнете борба со вишокот килограми бидете свесни дека пазарот е заситен со совети, диети и производи кои не се секогаш на ваша страна. Ви претставуваме 5 најпопуларни митови за слабеењето од кои можете дури и да се здебелите. Ако станам вегетаријанец или веган лесно ќе ослабам. Одлуката […]

Повеќе

Почнете ја неделата здраво: Смути за подобрување на метаболизмот

Направете смути кое го штити вашето здравје и го подобрува метаболизмот: Уживајте во чаша полна здравје! Поврзани вести на Gotvi.mk Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити […]

Повеќе

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Со овие 5 едноставни правила можете да го забрзате метаболизмот и да го забрзате процесот на слабеење.Па ако мислевте денес да го прескокнете појадокот, размислете уште еднаш. Внесете најмалку 8 грама влакна Влакната ќе ве одржат сити и нема да посегнете по грицки сè до ручекот. Затоа важно е да […]