Tag: мелено

Meat, Главни јадења

Уштипци со мелено месо – Брз рецепт за 15 минути

Направете уштипци со мелено месо во вашата кујна.     Се мешаат сите ссотојки во сад. Се вадат уштипци и се пржат на тава со масло. Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи […]

Tips & Tricks

За највкусни сарми, ќофтиња или мусака – Не ја правете оваа грешка со меленото месо

Ќофтиња, плескавици, тестенини, мусака, сарма…за каков деликатес и да се ослучите да подготвите со мелено месо, не треба да правите една грешка. Имено, месото не се одмрзнува во микро печка иако многумина го прават тоа. Таа почнува да го вари местото пред да се одмрзне до крај и со тоа […]

Meat, Главни јадења

Запечено јадење со компир и мелено месо – Деликатес на трпезата без напор

Направете јадење со компири и мелено месо. Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни посни и интегрални […]

Meat, Главни јадења

Повкусна од таа со компири: Мусака со месо и тиквички

Направете вкусна мусака со тиквички. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт

Meat

Сочен ручек: Шницли од мелено месо

Направете шницли со мелено месо. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Сакате совршено пржени јајца? ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот? ВИДЕО: Ова се прави од […]

Предјадења

Повкусна од бурек: Брза гибаница со мелено месо

Направете вкусна гибаница со мелено месо. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт

Главни јадења

Лесковачки шницли од мелено јунешко со кашкавал

Супер ручек за целото семејство! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Meat

Мини ќофтиња со мелено месо и павлака – готови за неколку минути

Направете супер брзи и вкусни ќофтиња со месо и павлака за денешното мени. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата […]

Uncategorized

Полнети плескавици – гурмански рецепт

Направете вкусни плескавици со телешко месо.   НАПОМЕНА: Ова се мерки за една плескавица Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Meat, Видео, Главни јадења

Врвен деликатес: Корпи од мелено месо со тиквички (Видео рецепт)

Направете вкусни корпи од мелено месо дома.     Повеќе поврзани рецепти на Готви.Мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што […]