Tag: мелено месо

Главни јадења

Ролни од мелено месо со кашкавал

Крцкави залаци од мелено месо полни со растопен кашкавал… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно […]

Видео, Предјадења

Ролат од мелено месо со компир: Совршено предјадење за славска трпеза

Ролат од мелено месо со компир. Совршено предјадење за славска трпеза. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Тања“:

Видео, Главни јадења

Кроасани со мелено месо

Фантастично јадење од мелено месо… Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете […]

Главни јадења

Ориз со мелено месо

Едноставно, а вкусно јадење… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]

Tips & Tricks

Грешка со меленото месо – Никогаш не го замрзнувајте во опаковката во која е купено

Меленото месо е често користен производ, од него се прават многу деликатеси, но има и важни правила поврзани со него, а едно од нив е да не се замрзнува месото во оригиналното пакување. Зошто? – Одговорот е следен:Пакувањето со кое го купувате месото е претенко за да го заштити од […]

Главни јадења

Компир полнет мелено месо и кашкавал

Деликатес кој сите го сакаат, компир полнет мелено месо. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно […]

Meat, Главни јадења

Специјалитет со мелено месо од рерна

Направете специјалитет во рерна со мелено месо.   Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни посни и […]

Главни јадења

Брзи топчиња со мелено месо – Совршени за ручек и прослави

Направете совршени топчиња со мелено месо.   Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете […]

Видео, Главни јадења

Полнети палачинки со зелка: Подобри од секоја пита

Ако не сте вешти во правење пити, овој рецепт за палачинки е идеален за вас. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и […]

Meat

Сочни шницли од мелено месо – Идеален семеен ручек

Направете вкусни шницли од мелено месо. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која […]