Tag: Мексико

Повеќе

Цезар салатата се јаде низ целиот свет но ова сигурно не го знаевте!

Сите сакаме да уживаме во вкусот на Цезар салатата, но малкумина знаат за нејзините корени.Цезар салатата датира од далечната 1924 година, од Тихуана, Мексико, од ресторанот на Цезар Кардини, со име Cesar restaurante bar. На денот на независноста на Америка, 1924 година, Цезар немал доволно намирници за гостите и импровизирал. […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Неверојатно добар рецепт за пилешки кесадиљас

Мексиканската храна е многу вкусна, но и инспиративна. Денешна Gotvi.mk препорака е да подготвите брзи пилешки кесадиљас. По желба можете да додадете и гвакамоле салата со авокадо и павлака. Деталите погледнете ги во видеото: Повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови погледнете тука Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Ориз на […]

Tips & Tricks, Предјадења

ВИДЕО рецепт: Начос со зеленчук

За сите кои ја сакаат мексиканската кујна, Сара приготвува начос со зеленчук. Многу вкусно изгледа 🙂 Погледнете детали во видеото; За повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови тука Прочитај поврзани рецепти: Каков добар рецепт – Домашен крцкав чипс (видео) Чипс со кашкавал Брзи друштвени тортиљи за 5 минути […]