Tag: медењаци

Десерти

Слатки домашни медењаци – спремни за миг

Слатки домашни медењаци – спремни за миг. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен […]

Видео, Десерти

Еве како да направите празнични медењаци

Ако сакате да подготвувате колачиња со вашите деца, овој рецепт е идеален за вас. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема […]

Tips & Tricks

Кaко да омекнат медењаците – Лесен трик во кујната

Ако правите медењаци дома, има трик да бидат меки и вкусни. Се вадат додека се уште меки, зошто подоцна многу се стврднуваат. Се ставаат веднаш во кесе додека се топли да омекнат. Прочитај и: ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја […]

Десерти

Домачни медени колачиња – За нив ќе имате работа 10 минути

Направете домашни медени колачиња. Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот […]

Видео, Десерти

Празнични медењаци: Овие колачиња традиционално ги прават децата за Дедо Мраз

Ако сакате да подготвувате колачиња со вашите деца, овој рецепт е идеален за вас. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема […]

Видео, Десерти

Израдувајте ги домашните: Новогодишни медењаци

Овие мирисни кексички ќе донесат вистинска свечана атмосфера на вашата трпеза… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве […]

Видео, Десерти

Домашни медењаци по оригинален рецепт

Послужете ги со чај, а што подолго стојат стануваат повкусни… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да […]

Десерти

Идеални за празничната трпеза: Медењаци со гриз

Толку вкусни и меки колачиња што секогаш ќе правите повеќе… Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите […]