Tag: мебел

Повеќе

Еве како да ги исчистите флеките теписите и мебелот

За да ги исчистите флеките на мебелот или теписите, ќе ви бидат потребни само сода бикарбона, вода и шише со распрскувач. Процедурата може да се одвива на два начини Прв начин: 5 лажици сода бикарбона измешајте во половина литар топла вода, добро протресете, за содата да се раствори и ставете […]

Повеќе

Еве како да ги исчистите флеките на мебелот или теписите

За да ги исчистите флеките на мебелот или теписите, ќе ви бидат потребни само сода бикарбона, вода и шише со распрскувач. Процедурата може да се одвива на два начини Прв начин: 5 лажици сода бикарбона измешајте во половина литар топла вода, добро протресете, за содата да се раствори и ставете […]

Tips & Tricks

Не го фрлајте талогот од кафе – Решете голем проблем со мебелот

Талогот од кафе сите го фрламе, а тој може да ни реши мака дома. На мебелот дома кој старее и има гребнатини, ставете му малку талог растворен во вода. Исполирајте со смесата и мебелот ќе биде како нов. Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве […]

Tips & Tricks

Столиците и масата од трски ќе блеснат – Има лесен начин да се исчистат

Ако имате мебел од трски, кој најчесто се става на терасата, има лесен начин да се исчисти. Земете 10 литри вода и додадете 2 лажици сол.Со оваа смеса измијте ги столиците и масите, па потоа поминете ги со нешто за сјај.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – […]

Tips & Tricks

Мајонезот не е само додаток за јадење – Решава проблем во домот

Верувале или не но мајонезот не е само за јадење. Ако имате дамки од вода на дрвениот мебел, ставете малку мајонез и премачкајте ги местата.Дамките ќе ги снема.   Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог […]

Tips & Tricks

Гребнатините од дрвениот мебел ќе ги снема – Ви требаат две состојки од кујна

Ако имате гребнатини или оштетувања на дрвениот мебел дома, решението е во кујната. Измешајте неколку лажици мелено кафе со толку вода за да се добие густа смеса и напачкајте ги пукнатините. Вишокот избришете го со крпа. За дрво со црвени тонови додајте и јод. Повеќе на Готви.мк:Чајот од шипка како […]

Tips & Tricks

Трик: Еве како да ги отстраните флеките од мебелот и теписите

За да ги исчистите флеките на мебелот или теписите, ќе ви бидат потребни само сода бикарбона, вода и шише со распрскувач. Процедурата може да се одвива на два начини Прв начин: 5 лажици сода бикарбона измешајте во половина литар топла вода, добро протресете, за содата да се раствори и ставете […]

Повеќе

Пивото не е само за мезе и уживање – со него решете голем проблем дома

Пивото не е само за со мезе и уживање, помага и за да се решите од голема мака дома. Имено, кожните фотелји и столици ќе ги исчистите со пиво. Вака ќе ги исчистите и најстарите парчиња мебел со кожа. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати […]

Препораки

Прв ден Саем на мебел – Југоекспорт Стил со одлична понуда и посетеност

Овогодинешниот Саем на мебел 2018 се одржува во периодот од 09 до 14 Октомври во спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје. Етаблираниот бренд за мебел, Југоекспорт Стил со одлична понуда и посетеност за време на првиот саемски ден. На нивниот штанд во втората саемска хала, на едно место ќе ги […]

Препораки

Југоекспорт Стил ги објави саемските мебел попусти – Погледнете ја најдобра понуда досега

Етаблираниот бренд за мебел, Југоекспорт Стил е дел од 44. Меѓународен саем на мебел. Саемот ќе се одржи од 9. до 14. октомври на површина од 8000м2 во комплексот ВИП Арена Борис Трајковски. Исто така, саемските попусти ќе важат и во сите салони на Југоекспорт Стил, како и онлајн преку […]