Tag: мајки

Десерти

Стар рецепт кој секогаш е во мода: Мафини од нашите баби и мајки

Направете мафини со какао кои имаат супер вкус.Ова е рецептот:   Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Тече чоколадо, а врз него малини Брзи корнфлекс корпи Брзи пуслици Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет  

Десерти

Рецепт кој се пренесува од колено на колено: Највкусни ванилици со ореви

Направете вкусни колачиња – ванилици со ореви. Рецепт на нашите баби и мајки кој се пренесува со генерации, а не губи на популарност. Ова е рецептот за колачињата кои едноставно се топат во уста: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Крофни од банана и јаболка Експрес крофни Трилече […]

Tips & Tricks

ВНИМАВАЈТЕ: Ова мора да го знаете пред да му дадете вода на бебето

Иако водата за секое живо суштество е основна и најпотребна намирница, сепак кај бебеињата многу треба да се внимава, а еве и зошто е тоа така.Дури и мала количина вода може да биде штетна за бебињата, пренесува порталот Виралноца, според тврдењата на научниците. До шестиот месец од животот на бебињата […]

Главни јадења

Рецепт за вработени мајки: Брз ручек од кој децата ќе бидат сити

 За сите мајки кои работат, ако немате време од работните обврски, ова е идеја за ручек за вас. Повеќе рецепти на Готви.мк:   Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Направете селска тава – одличен вкус со малку труд Гнездо од компири со селско месо Многу вкусно – потпечена […]

Предјадења

Како од кујната на вашите мајки и баби: Топли кифлички со префинет вкус

Супер брзи и топли кифлички кои ќе го донесат мирисот од кујната на вашата мајка или баба во вашиот дом.  Поврзани вести на Gotvi.mk Топли кифлички кои се топат во уста Домашни кифлички Кој е за топли кифлички? Млечни кифлички Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви ВИДЕО: Појадок за […]