Tag: мајка

Забава

За нејзиното запросување зборуваше цел свет – се породи Јана, еве како ќе се вика бебето

Јана Бурчевска, македонската претставничка на годинешнава Евровизија стана мајка. Бебето е женско, а како што беше објавено, ќе се вика Дона. Нека им е со среќа. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: […]

Tips & Tricks

Мајка ослабела 50 кила со еден напиток – го има секаде, многу е евтин а топи сало

Самохрана мајка била во депресија поради својата тежина, а потоа решила да ги земе нештата во свои раце и да си го промени животот.23-годишната Сиобан Торнтон која е мајка на тригодишно детенце, со помош на една напивка ослабела дури 50 килограми или буквално се преполовила. Таа достигнала 111 килограми и […]

Забава

Има две деца а изгледа како божица – еве што јаде Џесика Алба

Џесика Алба, убавата холивудска актерка има родено две деца, а и понатаму е како божица. Таа ја должи линијата на појадокот кој го јаде секојдневно.Таа јаде салата полна со морков кој има бета-каротенин кој во телото се претвара во витамин А, и помага за слабеење и регенерација. Тука е и […]

Повеќе

Сите знаеме дека мајките не тераат да јадеме но… – приказна која го шокираше светот

Деби Ризон ја обвинува мајка си за својата прекумерна дебелина. Оваа девојка од Велика Британија вели дека има 300 килограми поради мајка си која ја убедувала да јаде за да не биде анорексична.Кога достигнала тежина од неверојатни 300 килограми, веќе не можела да оди ни сама до тоалет. Сепак, нејзината […]

Забава

ФОТО: Бонбонче – Македонската пејачка го покажа бебето

Елена Петреска пред една седмица го имаше првиот настап по породувањето, а веќе изгледа одлично. Сега пејачката го покажа бебенцето. Ќерката на Елена и Андреј, и сестричката на Михаил, е бонбона. Нека е живо и здраво! Повеќе вести на Готви.мк: Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета […]

Tips & Tricks, Препораки

Дохранување на вашето бебе – Прочитајте искуство и совети од родители

Мирјана и Зоран пред неколку недели започнале со дохрана на својот син Марко. Мирјана со читателите на Gotvi.mk ги споделува нивните искуства, но и како да се справите со „морето“ на различни, а некогаш дури и контрадикторни совети кои доаѓаат од стручните лица, но и најблиските. Еве го изворно нивното […]

Забава

ФОТО: Ќерката на Весна Змијанац се огласи по породувањето

Пејачката Николија Јовановиќ, ќерка на Весна Змијанац, вчера на свет донесе здраво женско бебенце. По пораѓањето, се огласи преку фотка. Таа го напиша името на малата принцеза. Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас? ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на […]

Забава

Тик-так, тик-так: Бремената Сека пред породување

Бремената српска пејачка Сека Алексиќ со нетрпение го очекува првото бебенце. Таа на една фотка напиша Тик-так, тик-так, пред да оди на вечера со сопругот.Нејзиното дете треба да се роди деновиве. Повеќе вести на Готви.мк: Наместо да слабеете се дебелеете? Прочитајте што е причината Супер брз и вкусен домашен сос […]

Забава

ФОТО: Мајката и девојката на Адам Лабунски одлично се сложуваат

Миленикот на публиката и жирито на „Пинковите ѕвезди“, Адам Лабунски својот одмор го помина на грчкиот остров Крф. Оттаму, тој објави повеќе фотографии и откри која е неговата девојка. Но, погледнете ја и оваа фотографија која Лабунски ја објави на Инстаграм, а на која прави заедничко селфи со неговата мајка […]

Забава

Сека Алексиќ има наследна убавина – Каква мајка, таква ќерка (ФОТО)

Познатата српска пејачка, Сека Алексиќ ужива во својата бременост и постојано објавува фотографии на социјалните медиуми. Но, претходната недела таа објави фотографија заедно со својата мајка. Ние неколку пати ја погледнавме фотографијата и ако Сека не пишеше дека и е мајка, ќе бевме убедени дека и е сестра или пријателка. Погледнете: […]