Tag: мафин

Деликатеси, Препораки

Појадок готов за 10 минути – Мафини од јајца и сланина по едноставен рецепт

Овој рецепт за мафини од јајца и сланина брзо ќе ви стане еден од најомилените појадоци кои ќе ги правите речиси секој викенд. На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Нутела мафини – Рецепт кој ќе ги освои сите, особено децата Мафини со компир и пармезан Овошни мафини Солени мафини со […]

Десерти

Нутела мафини – Рецепт кој ќе ги освои сите, особено децата

Купувањето на калапи за мафини е една од најдобрите инвистиции кои можете да ја направите во вашата кујна. Со нив можете да правите безброј на солени и благи мафин специјалитети. Еве еден одличен рецепт за нутела мафини кој ни го испраќа наша читателка: Во зависност од големината на калапите, ќе […]

Повеќе

ВИДЕО: Направете солени мафини за 3 минути

Летото се ближи, време е за гости. Ако веќе ви се најавија, погледнете во видеото брз рецепт за солени мафини кои се прават за 3 минути. Се што ви треба се неколку тост лепчиња, сланина и јајца. Повеќе рецепти за мафини тука За повеќе видеа со кулинарски трикови кликнете тука: https://gotvi.mk/category/tips-tricks/ […]

Десерти

Мафини од банани

Доколку инвестирате во калапи за мафини, секојдневно можете да приготвувате брзи и разноврсни солени и благи мафин специјалитети. Еве го денешниот мафин рецепт на Ана: Готви со љубов и уживајте во вкусот 🙂 Прочитај поврзани рецепти: ВИДЕО: Мафини со сирење готови за 10 минути Брзи овесни мафини ВИДЕО: Мафин рози од […]

Tips & Tricks, Видео, Главни јадења

3 брзи видео рецепти за пица

Како да направите највкусно тесто за пица, пица мафини и пица на скара? Одлични видео рецепти кои можете да ги направите дома. Повеќе детали во видеото: За повеќе видеа со кулинарски рецепти, соцети и трикови тука Повеќе поврзани рецепти: Посна пица Детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини […]

Предјадења

Ултра брзи пица мафини

Мафини за кои не ви треба посебен рецепт. Се прават кога сакате и со што сакате, а се јадат веднаш. Еве како Мартина ги прави овие превкусни мафини. По вкус, можете да додадете и печурки. Уживајте!

Десерти

Мафин пита со јаболка

Сосема ново доживување и вкус на традиционалната пита со јаболка. Мафин питата е неодолуво вкусна, но и одлична за сервирање на трпеза кога ќе ви дојдат гости или имате некој свечен фамилијарен ручек.   На здравје!