Tag: мафини

Предјадења

Совршен појадок на маса: Солени мафини со спанаќ

Сите уживаме во вкусот на мафините без разлика дали се солени или благи. Овој пат ви нудиме рецепт за солени мафини со спанаќ кои се како мини пити и во кои ќе уживате. Верувајте, вкусот е извонреден. Поврзани рецепти на Gotvi.mk: ВИДЕО: Направете солени мафини за 3 минути Класични благи […]

Предјадења

Бидете практични: Солени мафини готови за 10 минути

Направете солени мафини кои се совршени за предјадење, а и како прилог во главното јадење. Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk: ВИДЕО: Направете солени мафини за 3 минути Класични благи мафини Солени мафини со козјо сирење Чоколадни мафини ВИДЕО: Мафини со сирење готови за 10 минути Мафини со 5 семиња […]

Повеќе

Вкусни чоколадни мафини

За сите љубители на чоколадните благи, ова е вистинскиот десерт 🙂 Еве како да го направите. Од оваа смеса излегуваат  6 мафини. На здравје! Прочитај Топ 10 Gotvi.mk мафин рецепти: ВИДЕО: Мафини со сирење готови за 10 минути Чоколадни мафини Капкејк мафини Ултра брзи пица мафини Мафини од банани Брзи […]

Предјадења

Солени мафини со козјо сирење

Одличен рецепт за сите кои уживаат во вкусот на мафини и домашната кујна, а не сакаат премногу време да поминуваат во кујна: На здравје! Прочитај поврзани рецепти: Неодоливо: Топ 10 мафин рецепти Чоколадни мафини ВИДЕО: Мафини со сирење готови за 10 минути Ултра брзи пица мафини ВИДЕО: Како да направите […]

Главни јадења, Десерти, Предјадења

Неодоливо: Топ 10 мафин рецепти

Мафините можете да ги приготвите во солена и блага варијанта, а за многу мафин рецепти не ви се потребни повеќе од 5 минути. Сеуште не е разјаснето дали зборот „мафин“ кој прв пат се споменува во 1703 година е од германско или француско потекло, но која теорија и да ви […]

Предјадења

Брзи овесни мафини

Човек секој пат може да се изненади колку различни и прекрасни рецепти за мафини постојат. Овој рецепт на Ана е еден од нив 🙂 На здравје! Прочитај поврзани рецепти: ВИДЕО: Мафини со сирење готови за 10 минути ВИДЕО: Мафин рози од јаболко ВИДЕО: Како да направите солени мафини за 3 […]

Видео, Повеќе, Предјадења

ВИДЕО: Мафини со сирење готови за 10 минути

Потребни ви се само калап за мафини, јајца, зеленчук, сирење, сувомеснато по вкус и имате превкусни мафини за 10 минути. Можете да ги комбинирате со свежа салата, а перфектни се како пакет со ужинка за деца 🙂 Сите детали погледнете ги во видеото: За повеќе кулинарски рецепти, совети и трикови […]

Tips & Tricks, Повеќе, Предјадења

ВИДЕО: Како да направите солени мафини за 3 минути

Викенд, време е за гости. Ако веќе ви се најавија, погледнете во видеото брз рецепт за солени мафини кои се прават за 3 минути. Се што ви треба се неколку тост лепчиња, сланина и јајца. Повеќе рецепти за мафини тука За повеќе видеа со кулинарски трикови кликнете тука: https://gotvi.mk/category/tips-tricks/