Tag: Матка

Повеќе

ФОТО: До кога ќе биде вака грозна сликата на нашите излетнички места?

Илјадници рекреативци, но и стотици странци секојдневно, а особено за време на викенд деновите го посетуваат познатото излетничко место Матка близу Скопје. Убавата природа, религиозните објекти, вештачкото езеро, но и локалите за забава и опуштење се вистинска атракција и бегство од асфалтната „џунгла“ во главниот град. Но, по којзнае кој […]

Забава, Повеќе

Елен во водите на Матка – Многу слатка фотографија

Facebook страницата „Skopje The Capital Of Macedonia“ објави преслатка фотографија на која се гледа елен како плива во водите на Матка. Навистина преубаво, погледнете: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 […]

Посно и веге, Предјадења, Ресторани

Освежително смути со спанаќ, јаболка и банана

Одлична идеја за разладување во летниот период. Направете зелено смути 🙂 Ставете ги систе состојки во блендер и уживајте 🙂 Или едноставно отидете во ресторан Матка во Скопје и тие ќе го направат за вас 🙂 Фотографијата ни ја праќа наш читател, Илија, кој во моментов ужива во ова смути […]