Tag: матите

Десерти

Матите и печете половина час – „Пуслици” омилениот десерт од детството

Направете пуслици, десертот кој секогаш успева. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете […]

Предјадења

Брз појадок за вработени: Само матите, евтино и брзо

Направете супер тесто, погача која е готова за кратко време, а се имате дома.  Повеќе рецепти на Готви.мк: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек […]