Tag: масни намирници

Tips & Tricks

Ова се масни намирници кои ТРЕБА ДА ГИ ЈАДЕТЕ!

Оние кои водат сметка за телесната тежина, мастите ги сметаат за најголем непријател, но, истражувањата покажуваат дека некои од нив се исклучително корисни за организмот. Мастите, особено оние незаситени, не се штетни по здравјето. Ги има во некои намирници, а експертите препорачуваат нивна конзумација. Авокадото е сочинето од 77 отсто […]