Tag: мармалад

Десерти

Посен десерт за оваа среда: Брзи вафли

 За оние кои постат, имаме супер вкусен десерт за оваа среда. Брзи вафли со неодолив вкус кои ќе го израдуваат вашето семејство. Повеќе десерти на сајтот на Готви.мк: ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од шумски плодови Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме […]

Предјадења, Салати

РЕЦЕПТ за совршен мармалад од моркови

Едноставен рецепт за вашата зимница… Повеќе вести на Готви.мк Брза диета според вашата градба на тело Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото […]

Десерти

Чајни колачиња со мармалад

Направете колачиња со мармалад и шеќер во прав кои имаат одличен вкус. Добар апетит! Поврзани рецепти на Gotvi.mk ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди Пржена банана Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки […]

Десерти

Милиброд по едноставен, а многу вкусен рецепт

Милибродот направен по овој рецепт буквално се топи во уста. Многу вкусно и едноставно, а финалниот резултат е среќа и задоволство на лицата на оние кои ќе пробаат макар и половина парче 🙂 На здравје! Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Милиброд од интегрално брашно Куглоф колач Бомбици од пченица Џиновска блага […]