Tag: мармалад

Видео, Десерти

Мармалад од портокали и мандарини: Дневна доза витамин Ц на парче леб

Направете вкусен мармалад од портокали и мандарини и освежете се! Уживате! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти […]

Десерти

Колачиња полни мармалад – Се ронат во уста

Направете вкусни колачиња со мармалад. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Неодоливо вкусна: Домашна торта […]

Десерти

Султанки со мармалад –  преку 40 колачи од една смеса, стојат една недела

Направете вкусни колачиња со мармалад. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

Десерти

Вкусни, меки со арома која се шири: Кифлички со мармалад

Направете вкусни кифлички со мармалад. Послужете и уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За […]

Видео, Десерти

Мармалад од јаболка и дуњи: Бабин рецепт

Едноставно за подготовка, а вкусот е фантастичен! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, […]

Десерти

Колач со мармалад – Еден од омилените десерти направете го по овој рецепт

Ако еден од омилените десерти ви се медените срца, ова е рецепт за вас. Еве како да го направите: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Повеќе десерти на Gotvi.mk: На семејството му се јаде благо а вие сте уморни? – Брз десерт Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве […]

Видео, Десерти

Видео: Највкусниот мармалад од сливи

Вкусно, сочно, брзо и лесно. Вкусот на есента, совршено за торти и колачи, за палачинки, за мезење и насладување. Направете мармалад од сливи. Прочитај поврзани Gotvi.mk вести: Салата со брокула која ќе ја правите секој ден Таратур или ѕаѕики? Крем супа од зеленчук Сос од сенф и мед Телешко месо во сос […]

Tips & Tricks

Постои нешто слатко кое можете да го јадете колку сакате!

На светот постои слатко, кое би можеле да го јадеме секој ден. Доколку помисливте на чоколадо и на вкусните млечни десерти не сте во право. Се работи за желе! Редовното консумирање овошно желе, желе бонбони, џемови и мармалад со желе поволно влијае на здравјето. Доколку консумирате мармалад и други намирници […]

Видео, Десерти

Едноставна подготовка, фантастичен вкус: Брз колач од гриз и мармалад! (ВИДЕО)

Рецепт за мирисен, сочен и брз колач од мармалад и гриз. Сè се мери во шолја од 200 мл. Повеќе на Готви.мк: ЛЕСНО И БРЗО: Домат чорба со кнедли ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена […]

Видео

ВКУСНО! Брзи штрудли со мармалад (ВИДЕО)

Овие мали, полнети штрудли се подготвуваат многу брзо и едноставно, бидејќи нема чекање тестото да нарасне. Деталното упатство за подготовка погледнете го во видеото подолу: Повеќе на Готви.мк: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за […]