Tag: марк

Забава

ФОТО: Марк од „Брза кујна” ја покажа ќерката

Шеф Марк од Брза кујна, заврши со снимањето на вторатата сезона од „Брза кујна„ па слободното време сега го посветува на своето семејство. Еве како изгледа неговата ќерка: Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе […]

Забава

ФОТО: Погледнете во чија прегратка заврши Марк од „Брза кујна”

Најубавата Македонка и лото-девојка, Марјана Станојковска, објави фотографија со Марк од брза кујна, хит кулинарското шоу на Сител. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 […]

Забава

ФОТО: Марк од Брза кујна ја покажа сопругата

Марк кој го гледаме во хит кулинарското шоу на Сител, Брза Кујна, ја покажа својата сакана.Ова е неговата сопруга Василка. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Еве што ни посакува Шеф Марк де Јонг во Новата година

„Ви посакувам среќна Нова 2017 година. Сите мисли и желби да ви се остварат…“ – вели во дел од својата видео честитка Шеф Марк де Јонг од „Брза кујна“. Новогодишната честитка има дел и на Француски јазик, а интегрално можете да ја погледнете тука: Прочитај Gotvi.mk рецепти и совети од професионални готвачи: […]

Повеќе

Жан Мишел Жар со спектакл во Скопје – Шеф Марк ни пренесува дел од атмосферата (ВИДЕО)

Спектакуларно отворање на 18то издание на „Таксират“ од страна на пионерот на електронската музика, Жан Мишел Жар. Ова е прв негов настап пред македонската публика, а посетителите имаа можност да се потсетат и на старите негови хитови како „Оксижен“ и Еквинокс“. Марк Де Јонг ни пренесува неколкуминутно видео со дел […]

Повеќе

Нема да ви се верува кој го чисти студиото на „Брза кујна“

После секој вкусно приготвен специјалитет, некој е потребно да ја исчисти и среди кујната. Тоа се случува и во студиото на „Брза кујна“. Погледнете на кого му паднала таа обврска – Сигурно го познавате 🙂 Прочитај Gotvi.mk рецепти и совети од професионални готвачи: Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју […]

Забава, Повеќе

Позади сцената: Еве како изгледа во студиото на „Брза куна“ пред емисија (ВИДЕО)

Кулинарското шоу „Брза кујна“ е вистински магнет за гурманите и сите оние кои уживаат времето да го поминуваат приготвувајќи специјалитети во својата кујна. Како изгледа атмосферата пред почетокот на снимањето на една епизода од ова шоу, погледнете во видеото кое го објави Шеф Марк де Јонг: Прочитај Gotvi.mk рецепти и совети од […]

Забава

ФОТО: Марк од „Брза кујна” ги израдува колегите

Марк кој со своите вешти и брзи раце го гледаме во Брза кујна, каде сите не забавува, не заборави дека денеска е Светски ден на готвачите, и како вистински професионалец, упати честитка на социјалните мрежи. „Ви честитам среќен празник на сите колеги и пријатели готвачи… денеска е светски ден на […]

Забава

ФОТО: Погледнете во чие друштво уживаше Марк од „Брза кујна”

Погледнете во чие друштво уживаше Марко од мега популарното кулинарско шоу „Брза кујна”. Готвачот кој сите го обожаваат поради смислата за хумор, и секако кулинарските способности, се фотографираше со убавата водителка Ирена Спировска. Повеќе вести на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов […]