Tag: маринирање

Meat, Tips & Tricks

Секогаш правете го ова кога маринирате месо – вака нема да си наштетите

Ако маринирате храна, особено месо, секогаш чувајте го во фрижидер, а не на работна површина. Причина е тоа што на работната површина и собна температура се размножуваат многу бактерии. Вака ќе спречите да навлезат во маринираната храна. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Направете совршена декорација за на торта Омбре декорација на десерт […]