Tag: маринирани

Деликатеси

Мезе од маринирани печурки – Се чуваат во тегла

Направете вкусни маринирани буковки во рерна. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен […]

Повеќе

Маринирани пиперки по македонски рецепт – подобри од оние во кафеана и маркети

Доаѓа есен, време е за зимница, за пиперки,за ајвар и за сите специјалитети за зимата. Направете вкусни маринирани пиперки.   Повеќе рецепти за салати на Gotvi.mk. Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата Руска салата без мајонез и шунка Одлична салата од карфиол […]

Главни јадења, Деликатеси

Несекојдневен рецепт за маринирани батаци со ајвар

Овој рецепт е различен од сите кои досега сте ги имале за приготвување на батаци. Еве како да го подготвите овој, несекојдневен, но многу вкусен деликатес: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни залаци Пита со мелено месо и праз Слатка зелка […]

Главни јадења

Чорба од маринирани печурки – за ладните денови

Направете вкусна и здрава чорба која ќе ве згрее и поткрепи оваа есен и зима. Прочитај Gotvi.mk рецепти: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер […]

Главни јадења

Маринирани пиперки на селски начин – за вкусна зима

Направете зимско уживање за секој ручек, маринирани пиперки, вкусни за секој ден, а подготовката едноставна.     Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс? Добра идеја – Фотографирајте храна […]

Meat, Видео

Маринирани слатко-кисели пилешки батаци

Направете деликатес, особено ако сте љубител на месо.Маринирани пикантни пилешки батаци. Ова е се што ви треба: Повеќе на Готви.мк: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од […]

Главни јадења

Маринирани пилешки ражниќи

Ражниќите или уште повеќе познати како ражничи се вистински специјалитет не само поради сочниот вкус на скара и еднаквото потпекување од сите страни, туку и поради уникатниот изглед и начин на сервирање 🙂 Денес готвиме маринирани пилешки ражниќи по рецепт на Ана. Брзо, вкусно и едноставно: Практично, нели? На здравје! […]