Tag: манекенка

Препораки

Ако сакате стомак како на манекенка – никако не го јадете ова

Ако сакате рамен и затегнат стомак, тогаш постојат намирници кои треба да ги избегнувате. Тука спаѓаат млечните производи, кои создаваат надуеност иако се здрави, како и преработена храна и кафе. Тука спаѓа и шеќерот и алкохолот, како и сол и лути зачини. Поврзани вести на Gotvi.mk: Супер десерт: леден кафе колач […]

Забава

ФОТО: Адријана Лима уште посекси кога вежба

Адријана Лима секогаш плени со својата убавина. Во бикини, облечена за некој гламурозен настан… Но, погледнете колку секси изгледа Лима додека вежба од нејзината фотографија на Инстаграм: Getting in my pre-Fashion Week workout 👊🏼👊🏼💪🏼💪🏼 A photo posted by Adriana Lima (@adrianalima) on Sep 6, 2016 at 1:48pm PDT Прочитај повеќе […]

Забава

ФОТО: Ја замени Моника Белучи со Тина Кунаки

Францускиот актер Винсент Касел ја замени Моника Белучи со 22 години помладата од него италијанска манекенка Тина Кунаки. Многумина сметаат дека никоја не се споредува со Белучи, но Кунаки изгледа одлично. Погледнете: my human diary A photo posted by Tina Kunakey Di Vita (@tinakunakey) on Aug 16, 2016 at 2:45am PDT […]

Забава

Ирина Шајк: 50 костими за капење во кои таа изгледа прекрасно (видео)

Ново видео на манекенката Ирина Шајк снимено за потребите на една реклама за костими за капење. Целото снимање Шајк го направи пред очите на обичните граѓани. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Ирина Шајк е на романтичен одмор, а еве како ја одржува линијата Шајк: Не разбирам како некои луѓе можат да не јадат! Северина со […]