Tag: мамас

Видео, Деликатеси

Американки дегустираат македонски ајвар на ТВ – Еве ги нивните реакции (ВИДЕО)

На Американската телевизија FOX месецов се емитуваше дегустација во живо на ајвар и малиџано од македонскиот бренд Мама’с. Еве ги реакциите: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Мусака со печурки Мусака со карфиол и мисиркино месо Мусака на ориентален […]

Видео

ВИДЕО: Толку вкусен сендвич кој добро изгледа досега не сте пробале

Секој може да подготви сендвич, но не секој може да подготви различен, вкусен и сендивич кој добро изгледа. Миксот од MAMA’С домашен ајвар или малиџано, кашкавал, пршута и листови рукола ќе му даде специфичен вкус на обичниот сендвич. Начинот на подготовка погледнете го во ова видео: Sneak peak from MAMA’S […]

Деликатеси, Препораки

РЕЦЕПТ: Толку вкусен сендвич што ќе го правите секој ден (ВИДЕО)

Секој може да подготви сендвич, но не секој може да подготви различен, вкусен и сендивич кој добро изгледа. Миксот од MAMA’С домашен ајвар или малиџано, кашкавал, пршута и листови рукола ќе му даде специфичен вкус на обичниот сендвич. Начинот на подготовка погледнете го во ова видео: Мама’с – Единствениот бренд […]

Деликатеси, Препораки

Мама’с – Единствениот бренд од Македонија ги поврзува Европа и Азија

Од почетокот на 2017 година производите на македонскиот бренд МАМА’С се најдоа на полиците на UNIFREE DUTY FREE продавниците на аеродромот “Ататурк” во Истанбул каде што веќе одлично се продаваат. Достапни за повеќе од 60 милиони патници годишно, кои патуваат до 360 дестинации во светот, ова е единствен бренд од […]

Деликатеси, Препораки

Не направивте зимница сезонава? Има решение

Доколку не направивте зимница есенва, а ви се јаде ајвар или малиџано, имаме предлог за вас во овие студени денови. Во маркетите на Тинекс, во тек е акцијата на Mama’s ајвар и малиџано: Акцијата трае до 15 Јануари 2016 година. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Со неколкудневен природен третман повторно до убави […]

Повеќе

НЕОДОЛИВО: Мама’с ајвар по акциска цена од 129 денари – ЕВЕ КАДЕ

За многумина еден од највкусните ајвари произведени во Македонија, Мама’с ајварот е дефинитивно еден од најголемите македонски „амбасадори“ во светот. Производите на Мама’с може да се купат речиси во сите земји во светот. Но, само во текот на денешниот ден (14.11.2016 година), тегла од 550 грама може да се купи […]

Деликатеси, Препораки

Британското кралско семејство ќе може да го проба Македонскиот МАМА’С ајвар

Македонскиот бренд МАМА’С почна да се продава во Fortnum & Mason, најлуксузната продавница во светот која постои од 1707 година. Продавницата е позната и по тоа што од неа се снабдува со намирници Британското кралското семејство. “Прекрасно е чувството твојот производ да се најде на полиците на една престижна продавница […]